Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 3, 2018 in Kursy i szkolenia zawodowe |

Szkolenia dla firm Kraków. Jak i gdzie podnosić swoje kompetencje zawodowe? Szkolenia i kursy zawodowe

Szkolenia dla firm Kraków. Jak i gdzie podnosić swoje kompetencje zawodowe? Szkolenia i kursy zawodowe

Sytuacja na rynku pracy zmienia się obecnie bardzo intensywnie. W jaki sposób poprawić swoją pozycję oraz zwiększyć kompetencje? Rozwiązaniem mogą być szkolenia i kursy zawodowe.

Szkolenia dla firm Kraków – na jakie warto się wybrać?

Szkolenia zawodowe, dla już zatrudnionych pracowników, mają za zadanie podnosić ich kompetencję i wiedzę w ramach piastowanego stanowiska pracy. Zazwyczaj pracodawca deleguje podwładnych na szkolenia dla firm Kraków w momencie, gdy jest mu to konieczne do lepszego wywiązywania się z powierzonych obowiązków. Kursy tego typu są organizowane przez wyspecjalizowane firmy szkoleniowe. Ze względu na osoby, które obejmuje, mogą być wewnętrzne, czyli organizowane w danej firmie, wyłącznie dla jej pracowników lub zewnętrze, gdzie pojawiają się ludzie mający podobne obowiązki w różnych zakładach.

Szkolenia i kursy zawodowe wewnętrzne i zewnętrzne – wady i zalety

Podstawową zaletą kursów wewnętrznych jest ścisłe dopasowanie ich do poziomu i potrzeb kursantów. Niestety jednak zazwyczaj poziom motywacji jest w tym przypadku niższy. Kursy zewnętrzne pozwalają za to na poznanie nowych ludzi, zdobycie nowych horyzontów. Jednak przekazywana wiedza jest bardziej ogólna i nie pozwala na pełną personalizację kursu dla poszczególnych osób.