Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 22, 2020 in Biznes i finanse |

Zbyt wiele obowiązków

Zbyt wiele obowiązków

W sytuacji, gdy człowiek nałoży na siebie zbyt dużą ilość obowiązków czasem może posiadać pewne trudności z ich realizacją. Nie wszystko zawsze wychodzi idealnie i nie wszystko udaje nam się zrealizować tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Być może uświadomienie sobie tego faktu okaże się pomocne w momencie tworzenia listy rzeczy do zrobienia na dany dzień bądź planowania tego, co musimy zrealizować na przykład dzisiaj.

 

Nie zawsze jest to jednak proste. Czasem tak bardzo zależy nam, żeby czegoś dokonać, że nawet na siłę-pomimo, iż nie potrafimy jasno i realnie ocenić swoich możliwości staramy się wrzucić daną rzecz do naszego planu. Niestety działanie pod presja, którą z resztą często sami na siebie nakładamy jak dobrze wiemy nie jest efektywne i nierzadko kończy się niepowodzeniem. Ludzie czasem bardzo ciężko znoszą niepowodzenia. Zwłaszcza w kwestiach ważnych dla siebie, na których sukcesie bardzo im zależało.

 

Obwiniają się, spada ich poczucie własnej wartości, samoocena i ginie ich dobre samopoczucie co nierzadko również objawia się stresem i negatywnie wpływa na ich zdrowie. Słowo nieudana próba nie miało racji bytu w ich słowniku i często w wielu przypadkach staje się jednoznaczne i równoważne ze słowem porażka. Dzieje się tak, bo czasem wielu z nas wydaje się, że jesteśmy więcej niż tylko ludźmi i wymagamy od siebie za dużo, bo błędnie łączymy znanie własnych granic i dbanie o własną kondycję psychiczną poprzez pozwolenie sobie na przerwę jako słabość a ze słabością nie jest to nawet tożsame. Aby móc działać efektywnie musimy mieć siłę i zdrowie, które nam na to pozwoli. A ono pozwoli nam na to wtedy, gdy my mu na to pozwolimy. Szacunek do własnego zdrowia jest jedynym słusznym kluczem do sukcesu, a nie oznaką słabości.