Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 1, 2023 in Biznes i finanse |

Kantor BTC – poznaj najnowszy trend!

Kantor BTC – poznaj najnowszy trend!

Rozwijająca się technologia wprowadza wiele nowatorskich rozwiązań do wielu aspektów naszej codzienności. Jedną z takich stref są finanse – rozwój technologiczny wprowadził wiele nowych instrumentów finansowych do naszego życia. Przykładem są kryptowaluty, które zrewolucjonizowały rynek. W dalszej części artykułu dowiesz się, czym jest Bitcoin oraz dowiesz się, jak go zdobyć poprzez kantor BTC.

  • Kantor kryptowalut – czym są kryptowaluty?
  • Kantor BTC – czym jest Bitcoin?
  • Kantor Bitcoin – jak działa taki kantor?
  • Kantory kryptowalut online i ich zalety
  • Giełdy kryptowalut

Kantor kryptowalut – czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to wirtualna gotówka, która opiera się na technologii szyfrowania danych. Umożliwia ona bezpośredni przepływ środków finansowych w formie przelewu internetowego, bez pośrednictwa żadnych instytucji finansowych. Wirtualny portfel kryptowalut umożliwia też sprzedaż kryptowalut i wymiany kryptowalut na specjalnych giełdach poprzez internetowe kantory.

Obecnie kryptowaluty pełnią wiele różnych funkcji i są jednym z najbardziej rozwijających się trendów technologicznych. Wartość najpopularniejszej kryptowaluty, czyli Bitcoina, na przestrzeni lat poszybowała w górę w stosunku do wartości początkowej, co świadczy o potencjale rynkowym tego rozwiązania.

Kantor BTC – czym jest Bitcoin?

Bitcoin jest najpopularniejszym aktywem na rynku kryptowalut. Powstał on w roku 2009 i opiera się na technologii blockchain, która jest podstawą sieci Bitcoina i odpowiada za jego całkowitą decentralizację.

Istotną kwestią jest również ograniczona podaż tej kryptowaluty. Ograniczona jest ona do 21 milionów monet, co znacząco odbiega od tradycyjnego modelu emitowania gotówki, który przyjęty jest przez banki centralne.

Kantor Bitcoin – jak działa taki kantor?

W Kantorze kryptowalut można dokonać zakupu cyfrowej waluty bądź jej wymiany na realną gotówkę. Do przeprowadzenia takiej transakcji jest konieczny adres portfela Bitcoin, na którym znajdują się uprzednio zakupione Bitcoiny.

Kantor BTC występuje zarówno w formie stacjonarnej, jak i internetowej. Przy transakcji online, konieczny jest proces weryfikacji tożsamości, który zazwyczaj wiąże się z przesłaniem dokumentu tożsamości, tj. paszportu bądź dowodu osobistego.

Kantory kryptowalut online i ich zalety

Kantor kryptowalut online to doskonałe rozwiązanie, w którym możesz dokonać wszystkich czynności, które możesz zrobić w stacjonarnym kantorze Bitcoin. Większość z nich może się pochwalić takimi zaletami jak:

  • Błyskawiczna weryfikacja tożsamości, oparta na technologii FaceID, które umożliwia uzyskanie weryfikacji w czasie często mniejszym niż minuta.
  • Obsługa technologii BLIK, co znacznie usprawnia komfort dokonywania wpłat.
  • Księgowanie wpłat 24/7, dzięki czemu można dokonywać transakcji w dowolnym momencie z błyskawicznym rezultatem.
  • Bezpieczeństwo, gwarantowane przez najbardziej zaawansowane i nowoczesne środki bezpieczeństwa, takie jak autoryzacja dwuetapowa, szyfrowanie danych i zabezpieczenia przed włamaniami.

Giełdy kryptowalut

Giełda kryptowalut to z kolei odpowiednich realnej giełdy finansowej. Giełdy kryptowalut odgrywają kluczową rolę w ekosystemie kryptowalut, umożliwiając inwestorom, traderom i użytkownikom z całego świata łatwy dostęp do rynku cyfrowych walut.

Najpopularniejszą giełdą obecnie jest Binance, które wyemitowało własny token użytkowy  – Binance Coin. Użytkownicy mogą korzystać z Binance Coin (BNB) do opłacania transakcyjnych prowizji na giełdzie, co pozwala im na uzyskanie dodatkowych korzyści, takich jak niższe koszty handlu.