Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 23, 2020 in Pożyczki i kredyty |

Czy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Czy warto zdecydować się na pożyczkę pozabankową?

Nie każda osoba potrzebująca kredytu czy pożyczki, może sobie na nie pozwolić, ze względu na brak zdolności kredytowej. Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z pożyczek oferowanych przez inne instytucje niż banki. Pożyczki pozabankowe często udzielane są poprzez Internet.

Czy warto skorzystać z tego typu pożyczek?

Pożyczki pozabankowe nazywane są popularnie chwilówkami. Nazwa ta bierze się stąd, iż najczęściej udzielane są na krótki okres spłaty. Pożyczka tego typu jest szybka w uzyskaniu, a także przeznaczona dla osób, które pilnie potrzebują przypływu gotówki, a na posiadają już pożyczki w baku, bądź też nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej do zawarcia umowy z bankiem. Formalności w przypadku chwilówek są ograniczone, niektóre instytucje udzielające takich pożyczek, oczekują jedynie podania danych osobowych i zweryfikowania ich. Inne zaś proszą o udowodnienie posiadania regularnych dochodów, jednak nie jest to regułą. Większość chwilówek udzielana jest poprzez Internet, dlatego też wniosek uzupełniany jest przez osobę zainteresowaną samodzielnie. Kredytodawca może zażyczyć sobie zweryfikowania danych, na przykład przez rozmowę telefoniczną z konsultantem, bądź też poprzez wysłanie kopii odpowiednich dokumentów drogą elektroniczną.

Jakie są wady i zalety?

Pożyczka pozabankowa jest szybką formą pozyskania gotówki, ponieważ pieniądze zdobyć można już po około 15 minutach od złożenia formularza. Zdecydowaną zaletą jest to, że nie potrzeba wielu dokumentów, a pieniądze można dostać nawet nie mając stałych dochodów. Pożyczki tego typu mają również kilka wad. Ze względu na łatwość dostępu i brak rozbudowanych formalności, pożyczki tego typu są dość drogie. Okres spłat jest zazwyczaj krótki, a raty wysokie, ze względu na okres spłat i wysokie oprocentowanie. Mimo łatwości w pozyskaniu kredytu, a także wysokości oprocentowania, kredyty pozabankowe są całkowicie legalne, a niespłacanie rat może skutkować egzekucją długu prowadzoną przez windykatorów, a następnie komorników.