Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 24, 2021 in Biznes i finanse |

Jakie są słabe strony coworkingu?

Jakie są słabe strony coworkingu?

W dzisiejszych czasach bardzo duża część osób decyduje się na założenie własnej firmy. Dzieje się tak, ponieważ ludzie chcą być sami sobie szefem i stać się niezależni. Wiadomo, że w takich sytuacjach ważne jest kilka aspektów. Chodzi tutaj o rejestrację firmy, reklamę, dotacje itp. Ale to nie wszystko. Ważna jest też siedziba, lokalizacja Firmy. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie są wady coworkingu. Jednak zanim do tego przejdziemy warto na początku przedstawić czym jest coworking.

Co to jest coworking?

Jest to nic innego jak możliwość indywidualnej oraz wspólnej pracy na wynajmowanej powierzchni, najczęściej biurowej. Najczęściej z takiego rozwiązania korzystają tak zwani freelancerzy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają i nie mają zbyt dużo pieniędzy na wynajem lub kupno własnego lokalu. Ostatnimi czasy coraz więcej osób korzysta z takiego rozwiązania. Jest to bardzo popularne rozwiązanie. A dlaczego? Taka forma wynajmu ma niższe koszty niż normalnie. Dodatkowo istnieje możliwość współpracy z innymi działającymi w tej samej lokalizacji przedsiębiorcami.

Jakie są wady coworkingu?

Wszystko ma swoje wady i zalety. Również takie rozwiązanie jak coworking je ma. Co może być wadą? Dużo informacji na ten temat możemy znaleźć w internecie wpisując hasło coworking wady Na pewno przede wszystkim głównym minusem takiego rozwiązania jest oczywiście brak prywatności. Wiadomo, że w takim przypadku musimy dzielić przestrzeń z kimś innym, często obcym. Innym problemem jest brak skupienia i koncentracji na pracy. Wszystko przez to, że nie jesteśmy sami. Jeśli ktoś lubi pracować późnymi porami, również godziny otwarcia biura mogą być minusem. No i koszty są większe. Szczególnie dla tych, którzy mają możliwość pracy w domu. Niestety dość ważną wadą jest to, iż nie we wszystkim miastach w Polsce możemy korzystać z coworkingu. To jest możliwe tylko i wyłącznie w większych miastach.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, iż jeśli ktoś otwiera własny biznes to niech się poważnie zastanowi czy warto korzystać z coworkingu.