Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 28, 2018 in Kursy i szkolenia zawodowe |

Kursy i szkolenia zawodowe bezpłatne Warszawa. Przebranżowienie jako metoda na znalezienie pracy

Kursy i szkolenia zawodowe bezpłatne Warszawa. Przebranżowienie jako metoda na znalezienie pracy

Kiedy zmuszeni jesteśmy znaleźć inne zajęcie, a nie widzimy perspektyw w znalezieniu pracy w aktualnym zawodzie, można rozważyć zapisanie się na szkolenia bezpłatne Warszawa. Niektóre z nich organizowane są przez lokalne Urzędy Pracy. Kto może wziąć w nich udział i jak wyglądają same kursy?

Kursy i szkolenia zawodowe Warszawa

Niestety, nie każdy może zostać wysłany na szkolenia. Przysługują one osobom już zapisanym w urzędzie oraz żołnierzom przeniesionym do rezerwy, osobom pobierającym rentę szkoleniową, wszystkim tym, które poszukują pracy, bo znajdują się na wypowiedzeniu z winy pracodawcy i z powodu upadłości lub likwidacji firmy.

Szkolenia bezpłatne Warszawa

Tematy kursów i ich zakres ustala PUP w oparciu o analizę lokalnego rynku pracy. Bezrobotni i poszukujący są na nie kwalifikowani po zapoznaniu się z ich indywidualnymi predyspozycjami.

Kursy i szkolenia zawodowe Warszawa organizowane przez urząd zazwyczaj trwają 25 godzin tygodniowo, najczęściej maksymalnie do pół roku. Dzięki nim można zdobyć nowe kompetencje i ułatwić sobie nowy start w zawodowym życiu.