Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 18, 2018 in Z innej beczki |

Jak unikać urazów kolan?

Jak unikać urazów kolan?

Kontuzje stawu kolanowego zdarzają się dość często. Jak potwierdzają ortopedzi, w ostatnim czasie coraz więcej osób skarży się na bóle w obrębie tego stawu. Czy można temu jakoś zapobiegać?

Wiele osób potwierdza, że uszkodzenie więzadła pobocznego to bardzo nieprzyjemny i wyjątkowo bolesny uraz. W wielu przypadkach uniemożliwia lub utrudnia chodzenie, a stosowanie medycznych maści czy nawet tabletek przeciwbólowych wydaje się być koniecznością.Rzeczywiście, tego typu uraz powoduje bardzo duży dyskomfort i jest nieprzyjemny. Do kontuzji tego typu może dojść np. gdy niefortunnie postawimy stopę na ziemi, zbyt intensywnie trenujemy bez rozgrzewki lub poprzez uderzenie w boczną stronę kolana. Wówczas często dochodzi do opuchnięcia kolana i lekkiego zsiwienia tego miejsca.

Fizjoterapeuci i ortopedzi zwykle są zgodni, że uszkodzenie więzadła pobocznego jest kontuzją, której w wielu przypadkach można było uniknąć. Przede wszystkim poprzez codzienne, regularne ćwiczenia i pozostając nieustannie w dobrej kondycji fizycznej. Ponadto, warto pamiętać o rozciąganiu się, zwłaszcza mięśni, ścięgien i więzadeł w okolicy nóg, które najczęściej są miejscami kontuzjowanymi. Dodatkowo, można stosować masaże, np. po ćwiczeniach czy długich spacerach, które doskonale rozluźniają mięśnie i stawy. Pamiętając o tym z pewnością możemy zmniejszyć ryzyko tego rodzaju kontuzji, bądź zmniejszyć stopień uszkodzenia, jakie taki uraz może wywołać. Tym samym zaoszczędzimy sobie sporo bólu i nieprzyjemności.