Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2018 in Biznes i finanse |

Dziwne oferty pracy przez internet

Dziwne oferty pracy przez internet

Portale z ogłoszeniami są przepełnione ofertami pracy dodatkowej przez internet. Ofertami, które wyglądają pięknie zapewniają nam względnie duże pieniądze teoretycznie za nic – przecież nie musimy wychodzić z domu a do naszej pracy wystarczy tylko smartfon z dostępem do internetu. Czyż nie wygląda to obiecująco?

 

Pomijając fakt dotyczący stron internetowych przeznaczonych do tego celu jeszcze można jakoś zrozumieć jednak tego typu oferty „pracy” zasypują nas również na portalach społecznościowych typu Facebook czy Instagram. Rozumiem facebook’owe grupy o tematyce zgodnej ogłoszeniami ale jeśli posty w stylu „szukam kilku fajnych dziewczyn do swojego zespołu..” pojawiają się na grupach dotyczących odżywiania, hobby i tym podobnych to znaczy, że coś jest nie tak. A takie zjawisko to już najprościej mówiąc spam. Najczęściej, jak się okazuje, ogłoszenia te dotyczą firm kosmetycznych, które szukają konsultantek o czym osobiście dowiedziałam się po wielu pytaniach i rozmowach z osobami wystawiającymi takie oferty „pracy”.

 

Oczywiście przez długi czas upierały się, że nie muszę być konsultantką, wystarczy tylko budowanie swojej grupy ale nagle wychodzi na to, że by na tym zarobić jakieś minimalne kwoty sama muszę robić zamówienia z katalogu na kolosalne sumy słysząc przy tym, że te punkty, które muszę uzbierać to zaledwie około 400zł i mogę złożyć takie zamówienie bez większych starań pokazując katalog tylko najbliższym. Tak, musze zamówić kosmetyki. Jednak na samym początku nic na ten temat nie mówiono. Jak dla mnie – oszustwo. A gdy chce się z tego wycofać dostaje się setki wiadomości i telefonów, mi pomogło dopiero zablokowanie numerów tych osób, by już się ze mną nie kontaktowały.

 

Wniosek jest jeden. Musimy uważać na wszystko co w internecie a by się dorobić to trzeba iść do pracy na etat, ogłoszenia te tylko pięknie wyglądają. Oczywiście nie neguję tutaj kobiet, które dorabiają sobie jako konsultantki, absolutnie nie ma w tym nic złego. W tekście całkowicie chodzi mi tylko i wyłączne o sposób w jaki ludzie nagabują innych a znaczna ilość osób daje się omamić wizją dużych i łatwych do zdobycia pieniędzy. Bądźmy rozsądni, nikt nam nie da nic za darmo, ale my możemy stracić dużo. Uważajmy na to komu podajemy swoje dane i nie dajmy się ogłupić.