Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 1, 2020 in Biznes i finanse |

Kobieca elegancja – główne zasady

Kobieca elegancja – główne zasady

Wbrew pozorom elegancki ubiór nie składa się z garsonki noszonej przy każdej okazji. Kształtowanie garderoby, która odpowiada potrzebom kobiety eleganckiej nie jest łatwym zadaniem, ale poniżej przeczytasz parę zasad, które pomogą Ci w elegancji na co dzień.

Po pierwsze: zadbaj o dopasowanie

Strój kobiety eleganckiej nie powinien smętnie zwisać, ani też opinać sylwetki. Ubrania powinny podążać za linią ciała. Jeżeli jakiś element garderoby nie jest idealnie dopasowany do sylwetki, bo na przykład został kupiony w sklepie (na przykład z drugiej ręki), a nie uszyty na miarę, to dobrze jest udać się do krawca, który sprawi, że ubranie będzie leżało jakby było skrojone na nas.

Po drugie: okazja

Dobranie stroju do okazji ma największe znaczenie. Klasyczny kostium dobrze się sprawdzi w pracy biurowej, ale już na spacerze z psem nie bardzo. Tak samo smoking nadaje się na wieczorne przyjęcie, ale nie na pójście do sklepu. Czy kobieta elegancka może nosić dresy? Owszem, ale wtedy, gdy faktycznie uprawia sport. Ubranie zawsze powinno odpowiadać okazji, aby uniknąć nadubrania i niedoubrania, powinno się stosować do istniejących kategorii: formalnej (mieści się tutaj: suknia ślubna, balowa, galowa, garnitur damski, kostium, mała czarna), codziennej (trench, sukienka spacerowa, koktajlowa, bluzki koszulowe, spódnice klasyczne, swetry i kardigany) oraz swobodnej (strój sportowy, kąpielowy, plażowy, odzież letnia, strój nocny). Zatem elegancki strój damski może występować w każdych okolicznościach: w pracy, na przyjęciu czy na plaży.

Po trzecie: jakość

Elegancja zawsze zakłada prymat jakości nad ilością, nie lubi zapchanej szafy. Elegancja to szlachetne, naturalne tkaniny, rzeczy ponadczasowe, klasyczne wzory. W elegancji panuje też zasada „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” (wystarczy sobie przypomnieć osobliwy trend sprzed paru lat: tenisówki na koturnie), dlatego rzeczy mają swoje przeznaczenie, a forma ubrań powinna być klasyczna, aby dobrze komponowała się z innymi rzeczami ze swojej kategorii.