Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 4, 2017 in Biznes i finanse |

Dokumenty rekrutacyjne

Dokumenty rekrutacyjne

Aplikowanie na stanowiska pracy, a szczególnie te poważne i wymagające odpowiedniej kompetencji, wymagają przygotowanie odpowiedniego życiorysu, w skład którego wchodzą zazwyczaj CV i list motywacyjny. Dokumenty to powinno być przygotowywane odpowiednio oraz najważniejszą w ich cechą jest profesjonalizm. Spowodowane jest to faktem, iż praca księgowej zazwyczaj polega na pracę przy komputerze, a już przetworzenie odpowiedniego życiorysu, który będzie wyglądał bardzo profesjonalnie i schludnie, możemy zaprezentować się jako osoba biegle poruszająca się w komputerze.

Życiorys księgowej powinien szczególnie opierać się na jej dotychczasowych osiągnięciach, doświadczeniu w pracy, wypisywaniu wszystkich zadań których dotyczyła wcześniejsza praca, a także odpowiednie wykształcenie oraz znajomość przepisów prawa.

Każda księgowa w swoim liście motywacyjnym powinna zwrócić szczególną uwagę na swoje dotychczasowe osiągnięcia, nie należy obawiać się, iż zostanie to źle odebrane, ale jednak mimo wszystko należy zachować odpowiedni dystans do własnej osoby I wyrażać się na swój temat profesjonalnie lecz skromnie.