Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2020 in Biznes i finanse |

Gospodarowanie czasem

Gospodarowanie czasem

Odpowiednie gospodarowanie czasem może być jednym z przełomowych i kluczowych ułatwień w życiu wielu z nas. Tak naprawdę to od nas zależy jak rozporządzamy godzinami czasu, który posiadamy każdego dnia. To, w jaki sposób się organizujemy w pewnych kwestiach i jak rozplanowujemy swój czas może mieć kluczowy wpływ na wiele aspektów naszego życia. Może wspomóc nasze poczucie produktywności.

 

Może sprawić, że będziemy dzięki temu bardziej chętni do pracy/działania mając tę świadomość, iż danego dnia mamy zaplanowane jakieś konkretne rzeczy do zrealizowania, a innego dnia kolejne. Mając poczucie, że cały nasz grafik danego dnia jest zapełniony i w odpowiedni dla niego sposób zorganizowany być może łatwiej będzie nam zmotywować się do konkretnych działań i tym samym sprawniejszej ich realizacji. Załóżmy na przykład, że na dany dzień mamy zaplanowane wykonanie jakichś konkretnych prac na przykład dokończenie jakiegoś ważnego projektu, sfinalizowanie jakiegoś wybranego zadania i wszystko to dzieje się w obrębie konkretnych ram czasowych, konkretnych godzin.

 

Na następne godziny mamy zaś zaplanowany czas wolny, czas na odpoczynek, podczas którego możemy na przykład wybrać się do kina, przejść się na spacer albo chociażby wyjść na koncert. Sytuacja, w której posiadamy konkretny plan działania sprawia, że czas upływa nam szybciej i my samy lepiej mobilizujemy się do pewnych działań, bo wiemy, że po ich zakończeniu stoją przed nami kolejne, nowe plany.