Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2018 in Kursy i szkolenia zawodowe |

Szkolenia wewnętrzne. Z jakich szkoleń powinny korzystać zakłady produkcyjne? Szkolenia dla firm produkcyjnych

Szkolenia wewnętrzne. Z jakich szkoleń powinny korzystać zakłady produkcyjne? Szkolenia dla firm produkcyjnych

Podstawową wartością każdej, nawet największej, firmy jest zespół pracowników, który realizuje wizję oraz plan rozwojowy firmy, poprzez wykonywanie swoich obowiązków, domykanie projektów oraz kreatywne i pełne pasji podejście do budowania przyszłości marki. Wiedział o tym Steve Jobs, budując potęgę Apple’a, wie IKEA. W jaki sposób można sprawić, że pracownicy będą coraz bardziej kompetentni?

Podstawowa metoda doskonalenia pracowników – szkolenia wewnętrzne

Najbardziej standardową formą podnoszenia kwalifikacji pracowników są szkolenia wewnętrzne. Skutecznie pomagają eliminować braki w zespole oraz regularnie podnosić kompetencje. Zajęcia prowadzone są przez podmiot zewnętrzny, dla którego np. szkolenia dla firm produkcyjnych są codziennym obowiązkiem. Osoby przeprowadzające zajęcia, mają wiedzę praktyczną oraz doświadczenie zdobyte w innych zakładach. Dzięki temu potrafią skupić się na najbardziej potrzebnych umiejętnościach.

Szkolenia dla firm produkcyjnych – nie tylko technika

Choć wydawać by się mogło, że podstawową formą szkoleń i warsztatów w tym przypadku powinny być kursy techniczne, specjalistyczne, to bardzo często potrzebne są również zajęcia z zakresu umiejętności miękkich (współpracy w grupie, zarządzania grupą, budowania relacji czy wystąpień publicznych). Pozwala to na usprawnienie pracy w ramach zakładu, a w dłuższej perspektywie na znacznie lepsze wyniki produkcyjne.