Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 11, 2018 in Kursy i szkolenia zawodowe |

Kursy finansowane przez UE. Dla kogo są szkolenia finansowane przez Unię Europejską? Podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Kursy finansowane przez UE. Dla kogo są szkolenia finansowane przez Unię Europejską? Podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Coraz częściej oczekuje się, że nawet zatrudnieni pracownicy będą nieustannie podnosić swoje kompetencje zawodowe. Powszechne są darmowe kursy organizowane przez Urząd Pracy dla osób bezrobotnych lub poszukujących pracy. Czy istnieją jakieś dotowane kursy dla osób zatrudnionych, indywidualnych, jak i całych firm?

Kursy finansowane przez UE – metoda na podnoszenie kwalifikacji zawodowych

Odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej, pojawiło się sporo nowych możliwości rozwoju osobowego i zawodowego. Wiele spośród dostępnych na rynku kursów i studiów podyplomowych jest dotowanych lub nawet finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Są to przede wszystkim: praktyki zawodowe, szkolenia zawodowe, stypendia, doradztwo i pośrednictwo zawodowe oraz wiele innych możiwości. Mogą to być projekty zamknięte, dedykowane konkretnej grupie, jak i otwarte, do których swobodnie może dołączyć każdy. Są to kursy finansowane przez UE lub dofinansowane, więc dla uczestników są zazwyczaj bezpłatne lub dostępne za symboliczną opłatą.

Szkolenia jako metoda na rozwój

Odbycie takich kursów to świetny sposób na podnoszenie kwalifikacji i wzmacnianie swojej pozycji w firmie. Warto zatem zapoznać się z aktualną listą szkoleń i zacząć się edukować.