Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 7, 2021 in Z innej beczki |

Szczekociny a rynek pracy

Szczekociny a rynek pracy

Istnieją takie rejony w Polsce, gdzie poziom bezrobocia jest wyjątkowo wysoki. Województwo śląskie nie jest tutaj w najgorszej sytuacji. Znacznie gorzej jest bowiem na wschodzie naszego kraju, czy przykładowo w województwie kujawsko-pomorskim. Jednak nawet w naszym województwie istnieją miejsca, gdzie z pracą jest po prostu źle i taką miejscowością są Szczekociny.

Rynek pracy w Szczekocinach

Słowa “praca Szczekociny” nie idą ze sobą w parze. Bezrobocie w tym niewielkim mieście sięga poziomu około 20%, co jest bardzo wysokim odsetkiem zarówno dla Polski jak i dla województwa śląskiego. Od czasu pandemii COVID-19 sytuacja ta jest w zasadzie jeszcze gorsza. Obecnie pracy nie ma co piąty mieszkaniec Szczekocin. Niestety gmina nie jest w stanie rozwiązać tej sytuacji, ze względu na brak większych zakładów pracy w najbliższej okolicy. Co zatem mogą zrobić mieszkańcy Szczekocin?

Praca dorywcza i praca online

Jeśli ktoś ma komputer i dostęp do internetu, to powinien poszukać jakiejś pracy na zasadzie online. Istnieje wiele serwisów, gdzie można sobie dorobić, przykładowo poprzez pisanie prostych treści. Dobrym miejscem na poszukanie takich zleceń będą odpowiednie kategorie w popularnym serwisie OLX. Inną możliwością są prace dorywcze. Może to być przykładowo rozwożenie jedzenia jako kurier rowerowy, albo pomoc przy remontach (czasem potrzeba też osoby, która podejmie się sprzątania po remoncie). Sytuacja na rynku pracy nie jest łatwa, dlatego warto łapać się wszystkiego i sięgać po każdą dostępną możliwość.

Praca na pełen etat

Pracę tak zwaną full time można znaleźć na praca.info czy na słynnym pracuj.pl, jednak te serwisy wymagają już wysłania CV przez kandydata. Zwykle pojawiają się tam ogłoszenia, gdzie trzeba mieć już pewne kwalifikacje i doświadczenie. Nie będzie to rozwiązanie dobre dla każdego, jednak nadal uważam, że warto jest spróbować i przesłać swoje CV na ogłoszenie, gdzie możemy po prostu pasować do profilu poszukiwanego kandydata.