Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 11, 2020 in Kursy i szkolenia zawodowe |

Samodzielnie decyduj o swoim rozwoju

Samodzielnie decyduj o swoim rozwoju

Ile razy w życiu spotkaliście się z określeniem-to co robisz nie ma sensu? Albo: odpuść, to nie wyjdzie? Nie uda Ci się. Jeśli ani razu-bardzo się cieszę, jesteście szczęściarzami, że nikt nigdy nie zniechęcał Was do walki o własne marzenia i cele.

 

Niestety w naszej rzeczywistości zapewne nie raz wielu ludzi spotkało się z takim stwierdzeniem ze strony otoczenia. Brutalna prawda jest niestety taka, że jeśli ludzie nie mają materialnych, naocznych dowodów na powodzenie działań innych ludzi często nie traktują ich jako wiarygodne. Małe kroki nie mają dla nich znaczenia, bo faktyczne efekty nie są jeszcze widoczne. Są ludzie, którzy się w tej sytuacji nie poddadzą i wbrew słowom otoczenia będą walczyć i uparcie dążyć do osiągnięcia tego, co sobie zapragnęli.

 

Wierzą w swoje możliwości, znają swoją wartość i nie co najważniejsze-wiedzą, że nie muszą nikomu niczego udowadniać. Niestety czasem opinia publiczna może wpłynąć na nasz sposób myślenia a czyjaś perspektywa przygnieść nasze plany, w które sami zaczynamy wierzyć, że się nie powiodą. Nie możemy podchodzić w tej sposób. Nie warto poddawać się tylko dlatego, że efekty nie są widoczne od razu dla nas a tym bardziej dla społeczeństwa, w którym pragnę zauważyć, że nie zawsze wszyscy życzą nam dobrze. Być może ludzie zazdroszczą Ci odwagi podjęcia się czegoś nowego, której sami nie posiadają i dlatego z góry krytykują to co robisz? Przecież wszyscy mamy równe prawo dążenia do samorealizacji, prawda? Pozwól sobie działać zgodnie z tym, co podpowiada Ci serce, a nie krytyka i oczekiwania innych. Żyj w zgodzie sam ze sobą i daj sobie szansę na spełnianie marzeń.